portret 01

Společnost VACL

Jsme český výrobce zabývající se zakázkovou kusovou i sériovou výrobou technických komponentů a designových prvků a předmětů.

 

Nikdy neříkejte, že to nejde

Protože se vždycky najde někdo, kdo neví, že to nejde a udělá to. A takoví jsme my. Nevzdáme se a maximálně se snažíme, abyste získali výrobek funkční přesně podle vašich představ.

Co nejvíce oceníte?

  • Opravdu individuální přístup
  • Komplexní poradenská činnost
  • Bereme v potaz ekonomickou stránku vaší výroby – důraz na efektivitu a snižování nákladů
  • Proces řešíme od nákresů či nápadů zákazníka až po konečnou výrobu součásti, sestavy nebo celku

 

Když to řekneme lidově:

Není to tak, že nám pošlete výkres, my podle něj slepě pracujeme a to, že výrobek nefunguje vysvětlíme tak, že je to Vaše věc, protože jsme vycházeli z Vašich podkladů.

My totiž vždy výkres, který dostaneme do ruky, řádně zkontrolujeme.

Stává se nám totiž, že následně voláme konstruktérovi, jestli v něm náhodou nemá chybu. Chyba je následně odstraněna a všichni jsou maximálně spokojeni.

Jan Vacl – od řemesla k tělocviku a zase zpět k řemeslu

Ano, jsem učitel. Z počátku, jsem učil tělocvik na ,,zdravce“. Sen každého mladého absolventa. Učení tělocviku mě sice bavilo, ale stále mě to táhlo zpět k řemeslu.

Můj táta je ,,nástrojař“ vychovaný brněnskou Zbrojovkou. Mám tedy po boku zkušeného strojaře, který zná takové strojařské finesy, že mě neustále překvapuje a kdykoli si vzpomene, může mě jak se říká, poslat zpět do školy. Spolupracujeme a stále se doplňujeme. On klasickou strojařinou a já CNC technologiemi.

Puškařina je zajímavý obor, ale  lákala mě moderní stojařina. Absolvoval jsem rekvalifikaci na CNC obrábění a shodou okolností jsem dostal nabídku na místo mistra odborného výcviku na střední technické škole. Kruh se uzavřel, byl jsem zpět u strojařiny. Od té doby už konečně vím, co bude mojí prací, mým koníčkem, mojí životní cestou.

Paralelně s výukou na střední škole jsem si v roce 2014 založil vlastní živnost. Pořídil si první malou CNC frézku a začal dělat první zakázkovou výrobu. Po čase jsem se úplně osamostatnil a přizval k sobě i tátu. Podařilo se nám vybudovat pevné postavení na trhu, stálou základnu spokojených zákazníků a jméno, které symbolizuje řemeslnou kvalitu a individualismus.

Napište si o kalkulaci